0
Items : 0
Subtotal : $0.00
View CartCheck Out
0
Items : 0
Subtotal : $0.00
View CartCheck Out

Manly on a roll Teams vs East for RD 4

With 5 from 5 wins last week against the Bears, the Tahs are excited to play the Eastern Suburbs Dolphins over the next 2 weekends.

Nick McLachlan makes his return to 1’s along with Cameron Merchant and Michael Visser. Its great that we can call on such experienced first graders in the absence of both Matt Alexander (ankle 1 week) and Mickey Edwards (shins, 3 weeks). Joey Graham moves back into 2’s.

Tom Kaye, Sam Gainsford and Josh Wigney return to 2’s, while Daly and Hicks back from being u/a in 3rd grade, along with Crombie up from 4’s.

Jarrod Walter makes a welcome return to the club in 4th grade along with Izzy Vumbaca returning from HSC study which together will bolster the batting.

See below teams for round 4

First Grade v Eastern Suburbs, Waverley Oval
Saturday 28 October and 4th November
Play commences: 10.30am

  1. James Crosthwaite
  2. Ahillen Beadle
  3. Adam Crosthwaite
  4. Chris Green (c)
  5. Jay Lenton (wk)
  6. Cameron Merchant
  7. Jack Edwards
  8. Ryan Farrell
  9. Nick McLachlan
  10. Taylor Beatty
  11. Michael Visser

Second Grade v Eastern Suburbs, Manly Oval
Saturday 28 October and 4th November
Play commences: 10.30am

  1. Tom Kaye
  2. Jarrod Rawlings
  3. Logan Weston
  4. Ollie Davies
  5. Jack Ritchie (c)
  6. Aidan Bariol (wk)
  7. Joel Foster
  8. Jake Carden
  9. Sam Gainsford
  10. Joe Graham
  11. Josh Wigney

Third Grade v Eastern Suburbs, Trumper Park
Saturday 28 October and 4th November
Play commences: 12:15pm

  1. Billy D’Arcy
  2. Sam Hole
  3. James Crombie
  4. Will Wolater
  5. Jordan Daly
  6. Sam Webber (wk)
  7. Javed Badyari (c)
  8. Andrew Jamieson
  9. Ryan Bishop-Perrett
  10. Andrew Hicks
  11. Ben Watts

Fourth Grade v Eastern Suburbs, Graham Reserve
Saturday 28 October and 4th November
Play commences: 12:15pm

  1. Nick Cohen
  2. Adam Gummer (c)
  3. Matt Brewster (wk)
  4. Jarrod Walter
  5. Isaiah Vumbaca
  6. Will Akhurst
  7. Alex Bain
  8. Sam Alexander
  9. Jacob Graham
  10. Brad Wilson
  11. Jacob O’Sullivan

Fifth Grade v Eastern Suburbs, Snape Park
Saturday 28 October and 4th November
Play commences: 12:15 pm

  1. Jack Pickering
  2. Jordan Brewster
  3. Ben Falconer
  4. Dom Wheeler
  5. Geoff Isaacs (c)
  6. Zac Trewartha
  7. Brynn Mendel (wk)
  8. Dylan Marshall
  9. Aiden Bennett
  10. Glynn Archer
  11. Michael Counsel